Ciekawe Miejsca Warszawy - plac Unii Lubelskiej

przewodnik po warszawie plac unii lubelskiej warszawa

Plac Unii Lubelskiej, tuż koło którego znajdują się apartamenty HostingWarsaw, to bogate historycznie miejsce, również nasycone kulturalnymi wydarzeniami, restauracjami, świetnie skomunikowane miejsce tętniące radosną atmosferą odkrywania i delektowania się kulturką.

Zobacz dlaczego warto wpaść na Plac Unii Lubelskiej i zostać na dłużej

plac unii lubelskiej apartamenty Co jest takiego specjalnego w Placu Unii Lubelskiej?

Plac Unii to naprawdę miłe i przytulne miejsce, już pierwszym wrażeniem oczaruje i będzie powoli odsłaniać swoje oblicze, urzekając coraz głębiej zdecydowanymi kontrastami. Między siłą nowoczesnego modernistycznego charakteru, a historyczną głębią i bogactwem otoczenia. Będzie uwodzić kulturalnym wyrafinowaniem, obdarowując mocą możliwości, pasją kultury, ambitnym porywem warszawskiego stylu życia. Plac Unii jest miejscem specjalnym na mapie Warszawy, dość awangardowym. Ścisłe centrum miasta Warszawy, a stwarza wrażenie ekstrawaganckiego zdystansowania, bezczasowości, nadczasowości, czy wszechczasowości zarazem. Zdecydowanie nie przypadkiem znaczna część naszych apartamentów i mieszkań do wynajęcia znajduje się nieopodal Placu Unii.

Jak się dostać na Plac Unii Lubelskiej:

Plac Unii Lubelskiej znajduje się w ścisłym centrum miasta, przecinany ulicą Marszałkowską, jedną z głównych warszawskich arterii jest doskonale skomunikownym punktem na mapie warszawy. zatem wszędzie blisko, wszystko szybko. bezpośrednio na Plac Unii lubelskiej dostaniesz się autobusem, tramwajem, rowerem veturillo, spacerem z jednej z dwu stacji metra, (metro politechnika lub metro pole mokotowskie)

plac unii lubelskiejCo można robić na Placu Unii Lubelskiej?

Plac Unii lubelskiej jest zarazem artystycznym centrum Warszawy, bogatym w restauracje kawiarnie, galerię sztuki, teatr, kino, muzyczne sale nagraniowe i wiele więcej, jest też otoczone bliskością parkowej zieleni. Możemy spacerkiem odwiedzić park Pole Mokotowskie oraz park Łazienki królewskie i delektować się spokojem zielonych przestrzeni natury. Znajduje się tutaj również galeria handlowa, mnogo ciekawych alretnatywnych sklepów i punktów usługowych. plac Unii jest dobrym miejscem artystów a także ambitnych ludzi biznesu. Warto tu wspomnieć że nasze mieszkania do wynajęcia na placu Unii Lubelskiej również zostały przygotowane z myślą o ludziach ceniących kulturę i sztukę, a także dla ludzi biznesu. jeżeli przyjeżasz do Warszawy w delegacji, to z pewnością plac unii będzie świetną lokalizacją.

Kilka słów o historii Placu Unii lubelskiej?

 Pierwotnie plac nazywany był rondem Mokotowskim, później Keksholmskim, Obecną nazwę otrzymał w lipcu w 1919, w 350 rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej czyli sojuszu między państwem Polskiej Korony a Wielkim Księstwem Litewskim, czyniącym obytwa stany, na mocy unii realnej, jednym państewm, Rzeczypospolitą Obojga Narodów. Na placu Unii Lubelskiej znajdują się również 2 klasycystyczne rogatki, jedne z ostatnich które przetrwały w Warszawie do chwili obecnej. Rogatki stanowiły w XVIII budynki administracyjne i podatkowe na ówczesnej granicy Warszawy. obecnie w jednej z nich znajduje się muzeum Sue Ryder. 

 Plac Unii Lubelskiej jest naszym wyborem dla lokalizacji apartamentów do wynajęcia HostingWarsaw z wielu powodów, z pewnością potrafi mile zaskoczyć. Zapraszamy do odkrywania Warszawy i spędzenia paru komfortowych chwil na Placu Unii. Jeżeli planujesz wpaść do Warszawy na chwilę lub zostać na dłużej, rozważ wynajęcie jednego z naszych apartamentów i żyj wygodnie w Warszawie. 

Obejrzyj naszą ofertę apartamentów do wynajęcia w okolicy Placu Unii Lubelskiej.